Menu Zamknij

WAŁ TYLNY RUROWY 500

Najbardziej uniwersalny w ofercie wał o średnicy 500mm. Najlepiej spisujący się na glebach lekkich i niezakamienionych w warunkach suchych. Gwarantuje stabilne prowadzenie agregatu na żądanej ustalonej głębokości roboczej. Pozostawiając glebę luźną stwarza dobre warunki do siewu.

Ciężar wału przy 3 metrach szerokości
– 140 kg.

WAŁ TYLNY PAKER 500

Wał pełny zębaty o średnicy 500mm. Idealny na gleby mokre, zakamienione oraz te z dużą ilością resztek organicznych. Budowa wału zapewnia równomierne, średnie zagęszczenie górnej warstwy ziemi na całej szerokości uprawianego pasa. Wspomagany przez sekcję skrobaków oczyszczających wał z wilgotnej ziemi z powodzeniem stosowany może być również na glebach średnich oraz ciężkich. Skrobaki wykonane są ze stali hartowanej co wpływa na ich długą żywotność przy zachowaniu pełnej skuteczności roboczej. Każda pojedyncza płytka skrobaka jest regulowana na stabilnym uchwycie, co pozwala na długie ich użytkowanie. Ramka,na której mocowane są skrobaki daje możliwość zmiany kąta ich pracy.

WAŁ TYLNY DASZKOWY 500

Stosowanie wału daszkowego wskazane jest szczególnie na gleby o tendencji do brylenia. Sekcja skrobaków nożowych wspomaga agresywnie uprawiające glebę pierścienie co daje gwarancję intensywnego rozbicia brył ziemi. Budowa pierścieniowa wału pasowo ugniata glebę wydatnie wpływając na lepsze podsiąkanie gleby.

WAŁ TYLNY CROSSKIL 500

Znakomicie sprawdza się przy rozbijaniu zbrylonej gleby. Pozostawia pas ziemi o luźnej strukturze a więc zapobiega tez powstawaniu skorupy na jego powierzchni.
Pierścieniowa konstrukcja wału chroni go przed zapychaniem się. Wał znakomicie sprawdza się na glebach lekkich. Wał może być skonfigurowany z układem podłużnych skrobaków oczyszczających przestrzenie miedzy pierścieniami.

WAŁ TYLNY TEOWNIKOWY 500

Wał o średnicy 500mm, o właściwościach odpowiadających wałowi daszkowemu zbudowany w sekcji pierścieni teownikowych. Zagęszcza ziemię pasami. Znakomicie spisuje się na ziemiach zbrylonych z uwagi na agresywny profil tych pierścieni. Również na tym wale montowana jest sekcja długich skrobaków oczyszczająca przestrzenie międzypierścieniowe.